ÜÇLÜ KOLYERİ + FREZE + SU TAHLİYE MAKİNASI    ÜÇLÜ KOLYERİ + FREZE + SU TAHLİYE MAKİNASI  AYRINTI 
3D2 - ÜÇLÜ KOL YERİ DELME + SU TAHLİYE MAKİNESİ
 
          
MAKİNENİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
 

Toplam Güç 1,75 KW
Standart Gerilim 380 V
Frekans 50 Hz
Hava Basıncı 6 Bar
Hava Tüketimi 1,07 lt/op
Uzunluk 775 mm
Genişlik 805 mm
Yükseklik 1480 mm
Ağırlık 135 kg
 

 
 
1. Makine PVC profillere şablon vasıtasıyla kilit yeri, şanzıman vasıtasıyla kol yeri, üçüncü ünite ise su tahliye kanalları açmak için uygundur.
2. Makinenin motorları elektrik, silindirleri ise hava ile çalışır.
3. Makinenin pnömatik sıkma sistemleri mevcuttur.
4. Standart uzaklıkta işleme yapmak için metrelik konveyörlüdür.
5. Hava tabancası sayesinde rahat ve kolay temizlik imkanı sağlar.
 
MAKİNEYİ KURMA VE İLK ÇALIŞTIRMA
1. Makinenizi düzgün bir zemine iyice oturtunuz.
2. Hava hattı borusunu makinenizin yakınına getiriniz. Hava hattını makinedeki şartlandırıcıya bağladıktan sonra tekrar kontrol ediniz. Eğer bir hava kaçağı varsa gideriniz.
3. Makinenizin elektrik hattını mutlaka ehliyetli bir elektrikçiye bağlatınız.
4. Makinenizin gövdesine topraklama hattını mutlaka bağlayınız.
5. Kompresör çıkışına pnömatik arızalara yol açmamak ve boru hattındaki suyu almak için mutlaka kurutucu ve filtre takınız.
6. Makinenizin şartlandırıcısındaki yağ (her 10 çalışmada 1 damla) ve hava (6 bar) ayarlarının doğru olduğuna emin olduğunuzda makinenizin şalterini açarak çalıştırabilirsiniz.
 
KULLANIM TALİMATLARI
1. Şebeke fişini prize takınız.
2. Sonra profili sıkmak için valfi çekiniz. Şalteri istediğiniz işlemi yapacak şekilde açık konuma getiriniz. Üçlü delik açmak istiyorsanız şalteri birinci konuma getiriniz. Çalıştığınız profile göre matkapların yüksekliğini motorun altındaki ayar yerinden istediğiniz konumda ayarlayabilirsiniz. Çekme kolunu çektiğinizde matkaplar ileri doğru gelip profili delmiş olursunuz.
3. Kapı baret yeri, kilit yeri, ispanyolet yeri veya su tahliye kanalı açmak istiyorsanız şalteri ikinci konuma getirin ve kopya freze motorunu çalıştırın. Arkadaki şablon sayesinde şablondaki şekillerden istediğiniz şekli profile aktarabilirsiniz. Yükseklik ayar dayamasıyla profile girme mesafesini milimetrik ayarlayabilirsiniz. Kopya freze motorunun arka kısmında bulunan ayar cetveli sayesinde mesafe ayarı yapabilirsiniz. Şablon kilidini yukarı çekip çevirdiğinizde kilit boşa çıkacaktır. Aynı yönde kaldırıp tekrar çevirdiğinizde ise şablondaki şeklin içine girecek konuma gelir.
4. Şalteri ikinci konumuna getirdiğinizde freze motorları çalışır. Sadece alt su tahliye kanalını açmak istiyorsanız, altta bulunan pedala ayağınızı basılı tutun. Otomatik olarak alttaki freze profili delecek ve 30 mm’lik su tahliye kanalını açacaktır. Ayağınızı pedaldan çektiğinizde alttaki freze tekrar eski konumuna dönecektir. Bu işlemi yaparken kopya frezedeki motorun üstünde bulunan anahtardan motoru kapatınız.
5. Ellerinizi makinenin hareketli parçalarından kesinlikle uzak tutunuz.
6. Çocukların makine etrafında durmalarına ve/veya makineyi çalıştırmalarına kesinlikle izin vermeyiniz.
7. Makinenin üzerine başka cicimler koymayınız, kesinlikle üzerine oturmayınız ve yaslanmayınız.
8. Makinenin işlemi bittikten sonra baskı presini çekerek profili serbest bırakabilirsiniz. İşlenen parçaları düzenli ve makinenize temas etmeyecek bir şekilde dizerseniz doğabilecek tehlikeleri engellemiş olursunuz.
9. Doğabilecek muhtemel tehlikelere karşı makineniz çalışırken ellerinizi hareketli kısımlardan uzak tutunuz.
10. Eğer çalışma esnasında elektrik kesintisi olursa hemen şalteri kapalı konuma getiriniz. Böylece hem makineye zarar gelmesini önler hem de istenmeyen çalışma durumunu engellemiş olursunuz.
11. Makine ile işiniz bittiği zaman mutlaka şalteri kapalı konuma getiriniz.
12. Makineyi çalıştırmadan önce tüm ön hazırlıkları yapınız.
 
NOT: TEZELMAK MAKİNE LTD. ŞTİ. ancak belirtilen kurallara uyulduğu takdirde makinenin güvenli bir şekilde çalışacağını garanti eder.
 
GENEL GÜVENLİK TALİMATLARI
DİKKAT! Bu talimatların hepsini okuyun ve uygulayınız. Hata yapılacak ve/veya talimatlara uyulmayacak olursa, yanma, ezilme, elektrik çarpması gibi tehlikelerle karşı karşıya kalabilirsiniz.
   Bu güvenlik talimatlarının ilgili makinede çalışan her personel tarafından okunması zorunludur.
 
1. Çalışma ortamınızı her zaman temiz ve düzenli tutunuz. Ortamdaki düzensizlik ve yetersiz aydınlatma kazalara neden olabilir.
2. Makine çalışır durumunda iken operatör haricindeki kişileri makineden uzak tutunuz ve kullanmasına izin vermeyiniz. Dikkatinizi dağıtacak durumlarda önlem alınız.
3. Makinenizi nem ve sudan koruyunuz. Genel bakımlarını düzenli yapınız.
4. Dikkatli olun, ne yaptığınıza dikkat edin ve makinede çalışırken tedbirli hareket ediniz. Yorgunsanız, hap, ilaç veya alkol almışsanız makineyi kullanmayınız. Makinenizi kullanırken bir anlık dikkatsizliğiniz tehlikeli sonuçlar doğurabilir.
5. Daima güvenliği ön planda tutunuz. Önerilen koruyucu teçhizatları kullanınız.
6. Makinenizin kontrolünüz dışında çalışmaması için gereken önlemleri alınız.
7. Beklenmedik durumlarla karşılaştığınızda makinenizin elektrik bağlantısını prizden çekin ve derhal yetkili servisimize durumu bildiriniz.
8. Uygun iş giysileri giyiniz. Çok bol giysiler giymeyin ve çalışmanızı engelleyecek takılar takmayınız.
9.Hiçbir şekilde makinenizin ayarlarını değiştirmeyin veya servis elemanları dışında kimselerin değiştirmesine izin vermeyiniz.
Makine çalışırken kesinlikle kapaklarını açmayınız, makinenin içine ellerinizi ve/veya herhangi bir cismi sokmayınız.
 
BAKIM VE TEMİZLİK
1. Makinenizde bakım veya temizlik yapmadan önce mutlaka şebekede fişini prizden çekin ve hava hortumunu boşa çıkarınız.
2. Öncelikle makinenin içindeki, altındaki üzerindeki talaş ve tozları iyice temizleyiniz. Makinenin işlevi gereği aşırı talaş çıkacağından günlük temizlik yapmanız tavsiye edilir.
3. Şartlandırıcı yağ seviyesi kontrol edilmelidir. (10 çalışmada 1 damla)
4. Şartlandırıcı hava basıncını (6 bar) kontrol ediniz.
5. Motor kızağı millerini no:3 kalsiyum esaslı kırmızı gres yağı ile yağlayınız.
6. Kesici takımları bir iki günde bir uygun bir temizleme sıvısı ile temizleyiniz.
 
 
GARANTİ ŞARTLARI
1. Garanti süresi, malın tesliminden itibaren başlar ve 2 (iki) yıldır.
2. Malın bütün parçaları dâhil olmak üzere tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır.
3. Malın garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi maksimum 30 (otuz) iş günüdür. Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonun olmaması durumunda, malın satıcı, bayii, ithalatçısı ve imalatçısından birine bildirim tarihinden itibaren başlar. Sanayi malının arızasının 5 (beş) iş günü içerisinde giderilmesi halinde, imalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir sanayi malını tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.
4. Malın garanti süresi içinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli yada başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamir yapılacaktır.
5. Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın; Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla 1 (bir) yıl içerisinde aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurların yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanmamayı sürekli kılması, tamiri için gereken azami sürenin aşılması, firmanın servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırayla satıcısı, bayisi tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi durumlarında tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya aynı oranda bedel indirimi talep edebilir.
6.  Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.