TAM OTOMATİK DİJİTAL GÖSTERGELİ
    METRELİK
 
MAKİNENİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 

Toplam Güç 0,4 KW
Standart Gerilim 220 V
Frekans 50 Hz
Hava Basıncı ---
Hava Tüketimi ---
Uzunluk 3300 mm
Genişlik 380 mm
Yükseklik 700 ~ 900 mm
Ağırlık 95 kg
 

 
 

MAKİNEYİ KURMA, İLK ÇALIŞTIRMA ve KALİBRASYON
 
1. Dijital metrajınızı kullanacağınız makineye üzerinde bulunan BAĞLANTI APARATLARIYLA sabitleyiniz.
2. Makinenin FİŞİNİ prize takınız, şalteri açınız. Dayamanızı F3 tuşu ile makinenizde sorun yapmayacak en küçük ölçüye getiriniz. F4 tuşu ile 5cm kadar makineden ileri alınız. F1 tuşuna basınız. Ekranda PR-1 çıkacaktır. F4 tuşuna basınız ekranda PR-2 çıkacaktır. START’a basınız dayama yavaş yavaş makineye yaklaşıp sivice basıp duracaktır ekran fasılalı olarak yanıp-sönmeye başlayacaktır. Kullanacağınız malzemeyi KESİP ölçün, MİLİMETRE olarak ekrana yazıp START’a basın. Böylece KALİBRASYON işlemi tamamlanmış olacaktır.
3. Makinenin fişine TOPRAKLAMA hattını mutlaka bağlayınız.
 
 
 
GENEL GÜVENLİK TALİMATLARI
  DİKKAT!.Bu güvenlik talimatlarının makinede ÇALIŞAN her personel tarafından okunması ve uygulanması zorunludur.
 
   Hata yapılacak ve/veya talimatlara uyulmayacak olursa, kesilme, ezilme, elektrik çarpması gibi tehlikelerle karşı karşıya kalabilirsiniz.
 
1. Çalışma ortamınızı her zaman TEMİZ VE DÜZENLİ tutunuz. Ortamdaki düzensizlik ve yetersiz aydınlatma kazalara neden olabilir.
2. Makinenizi NEM VE SIVIDAN koruyunuz.
3. Dikkatli olun, ne yaptığınıza dikkat edin ve makinede çalışırken tedbirli hareket ediniz. Yorgunsanız, HAP, İLAÇ VEYA ALKOL almışsanız makineyi kullanmayınız. Makinenizi kullanırken bir anlık dikkatsizliğiniz tehlikeli sonuçlar doğurabilir.
4. Daima güvenliği ön planda tutunuz.
5. Makinenizin kontrolünüz dışında çalışmaması için gereken önlemleri alınız.
6. Beklenmedik durumlarla karşılaştığınızda makinenizin ELEKTRİK bağlantısını PRİZDEN çekin ve derhal yetkili servisimize durumu bildiriniz.
7. Uygun iş giysileri giyiniz. Çok BOL GİYSİLER giymeyin ve çalışmanızı engelleyecek takılar takmayınız.
8. Hiçbir şekilde makinenizin ayarlarını değiştirmeyin veya servis elemanları dışında kimselerin değiştirmesine izin vermeyiniz.
9. ELLERİNİZİve/veya herhangi bir cismi hareketli kayış ünitesinin içine sokmayınız.
10. ÇOCUKLARINve OPERATÖR haricindeki insanların makine etrafında durmalarına ve/veya makineyi çalıştırmalarına kesinlikle izin vermeyiniz.
 
 
ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTESİ
 
 
START: Yapılan işlemi onaylamak için kullanılır.
STOP: Yapılan işlemi silmek veya iptal etmek için kullanılır.
F1:Kullanıcı menüsüne giriş için kullanılır.
F2:Operatör menüsüne giriş için kullanılır.
F3:Metreliği manuel olarak götürmek ve menülerde gezinti için kullanılır.
F4:Metreliği manuel olarak götürmek ve menülerde gezinti için kullanılır.
 
 
GARANTİ ŞARTLARI
1. Garanti süresi, malın tesliminden itibaren başlar ve 1 (bir) yıldır.
2. Malın bütün parçaları dâhil olmak üzere tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır.
3. Malın garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi maksimum 30 (otuz) iş günüdür. Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonun olmaması durumunda, malın satıcı, bayii, ithalatçısı ve imalatçısından birine bildirim tarihinden itibaren başlar. Sanayi malının arızasının 5 (beş) iş günü içerisinde giderilmesi halinde, imalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir sanayi malını tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.
4. Malın garanti süresi içinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli yada başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamir yapılacaktır.
5. Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın; Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla 1 (bir) yıl içerisinde aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurların yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanmamayı sürekli kılması, tamiri için gereken azami sürenin aşılması, firmanın servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırayla satıcısı, bayisi tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi durumlarında tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya aynı oranda bedel indirimi talep edebilir.
6.  Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.
7. Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurabilir.
 

Siz değerli müşterilerimize
   PVC, Alüminyum ve Sac işleme makinaları konusunda deneyimli kadromuz ile sektöre ve müşterilerimize hizmet vermekten gurur duymaktayız.
   Müşterilerimize hizmet anlayışını, kaliteyi ve güvenilir olmayı kendisine ilke edinen firmamız; yapmış olduğu AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları ile de sektöre olan hizmetini devam ettirmektedir. 

   Temel ilkemiz MÜŞTERİ memnuniyetidir.